با حضور ریاست واحد رونمایی شد:

ساخت ابزار چین‌زن (فولدر) پارچه‌ی ماسک در مرکز تحقیقات نساجی

خردادماه ۱۳۹۹
۰۲ تیر ۱۳۹۹ | ۱۹:۰۴ کد : ۷۹۳۶ مرکز
تعداد بازدید:۴۵
ساخت ابزار چین‌زن (فولدر) پارچه‌ی ماسک در مرکز تحقیقات نساجی

پس از راه‌­اندازی کارگاه تولید ماسک تنفسی توسط مرکز تحقیقات نساجی در اواخر فروردین ماه 1399، مرکز تحقیقات نساجی این واحد دانشگاهی اقدام به طراحی و ساخت دستگاه چین­‌زن (فولدر) پارچه تولید ماسک نموده است.

رونمایی از این محصول جدید در شب ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و با حضور دکتر سعید قاضی مغربی رئیس محترم واحد و دکتر رامین محمدعلی طهرانی معاون محترم پژوهشی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری و با جمعی از اساتید، مدیران و کارکنان واحد انجام شد.

به گفته آقای دکتر طهرانی، این دستگاه با راهنمایی و تحت نظارت آقای دکتر علی پیروی رئیس مرکز تحقیقات نساجی و توسط آقای سیدمهدی اسحاقی از کارکنان خدوم حوزه پژوهش واحد ساخته شده است.  

به گفته دکتر پیروی رئیس مرکز تحقیقات نساجی، این مکانیزم جدید که در خط تولید ماسک دانشگاه به‌کار گرفته شده است، فرایند تولید ماسک را تسریع نموده و کیفیت آن را بهبود می‌­بخشد. وی ادامه داد: ابزار چین‌­زن (فولدر) قبل از دستگاه ترموفیوزینگ قرارگرفته و پارچه­‌ای که از رول باز می­‌شود را چین زده و پلیسه می­‌کند. وی همچنین گفت: راه‌اندازی و توسعه خط تولید نیمه‌صنعتی تولید ماسک تنفسی به پشتوانه اعضاء هیات علمی، کارشناسان و دانش‌آموختگان گروه نساجی و همچنین حمایت‌های ریاست محترم واحد و حوزه پژوهش واحد عملی شده است. 

به گفته آقای اسحاقی این ابزار نسبت به مدل ایرانی مشابه، قابلیت تنظیم اندازه پلیسه داشته و در افزایش سرعت تولید ماسک بسیار موثر است. وی ادامه داد که علاقمند است نسبت به ساخت مکانیزم برش اتوماتیک پارچه نیز همکاری نماید.